کتاب موفقیت شناسی

SUCCESSOLOGY BOOK
کتاب موفقیت شناسی
تالیف محمدعلی نژادیان
Successology : The Recognition Of Success
By: Mohammadali Nejadian
Tehran,Iran
2013
 

شناسنامه کتاب موفقیت شناسی

لینک شناسنامه کتاب موفقیت شناسی در کتابخانه ملی: اینجا را کلیک کنید.

شماره شابک: ISBN:978-964-5751-87-4

سرشناسه: نژادیان،محمدعلی،13/03/1358،Mohammadali Nejadian،0072959126

عنوان: موفقیت شناسی = (SUCCESSOLOGY: The Recognition Of Success)

نوبت چاپ: اول – زمستان 1391 (در فروردین 1392 چاپ و در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب در تهران رونمایی شد).

انتشارات: مهرآمین 

مشخصات ظاهری: 620 صفحه وزیری

زبان: فارسی

وضعیت فهرست نویسی: فیپا

موضوع: موفقیت

موضوع: موفقیت – جنبه های مذهبی -اسلام

شماره کتابشناسی ملی: 2880856

قیمت: 30000 تومان

مرکز پخش: 09128237336

لینک‌های مرتبط با محمدعلی نژادیان و کتاب موفقیت شناسی:

* لینک مصاحبه محمدعلی نژادیان  و معرفی کتاب موفقیت شناسی در برنامه کتابنامه شبکه 4 سیما (8 و9 و13 دیماه 1392) و (24 و25 و29 فروردین 1393): برای مشاهده در آپارات اینجا را کلیک کنید و برای مشاهده در یوتویوب اینجا را کلیک کنید.

1- معرفی کتاب موفقیت شناسی در خبرگزاری کتاب ایران (IBNA): اینجا را کلیک کنید.

Iran Book News Agency (IBNA) – New book deliberates on success: Click Here

2- معرفی کتاب موفقیت شناسی در خبرگزاری جمهوری اسلامی  (IRNA): اینجا را کلیک کنید.

3- معرفی کتاب موفقیت شناسی در خبرگزاری دانشجویان ایران (ISNA): اینجا را کلیک کنید.

4- نویسنده کتاب موفقیت شناسی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران پیشنهاد طرح تاسیس بنیاد موفقیت شناسی ایران را مطرح نمود: اینجا را کلیک کنید.

5- معرفی کتاب موفقیت شناسی در سایت خانه کتاب: اینجا را کلیک کنید.

6-  مولف کتاب موفقیت شناسی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران: چرا یکی ثروت دارد و دیگری ندارد؟ اینجا را کلیک کنید.

7- باشگاه خبرنگاران: نویسنده کتاب موفقیت شناسی سخن آخر کتاب خود را با ارائه “نظریه عشق” به پایان می رساند: اینجا را کلیک کنید.

8- معرفی کتاب موفقیت شناسی در خبرگزاری مهر: اینجا را کلیک کنید.

 9– باشگاه خبرنگاران: محمدعلی نژادیان در خصوص یکی از موضوعات کتاب موفقیت شناسی به نام ” نظریه زیبایی انسان ” توضیح می‌دهد. اینجا را کلیک کنید.

10-نویسنده کتاب موفقیت شناسی در مبحث نظریه‌ی رویارویی با مشکلات زندگی به بررسی موضوع مشکلات و حوادث زندگی در این کتاب پرداخته است: اینجا را کلیک کنید.

 11-پایگاه اینترنتی متعلق به مرکز تخصصی آستان مهر وابسته به موسسه خدمات مشاوره‌ای جوانان و پژوهشهای اجتماعی آستان قدس رضوی می گوید: اینجا را کلیک کنید.

12-مصاحبه باشگاه خبرنگاران با محمدعلی نژادیان: موفقیت شناسی در ورزش. اینجا را کلیک کنید.

13-محمدعلی نژادیان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران: تاریخ همیشه قضاوت درست را درباره انسان ها می کند. اینجا را کلیک کنید.

14-باشگاه خبرنگاران: محمدعلی نژادیان درباره آرامش می گوید: اینجا را کلیک کنید.

15-خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا): تشریح جایگاه دین به عنوان زیربنای موفقیت انسان: اینجا را کلیک کنید.

16-روزنامه تابناک: دین زیربنای موفقیت انسان: اینجا را کلیک کنید.

17-معرفی کتاب موفقیت شناسی به عنوان منبع جدید در حوزه روان شناسی توسط نشریه رسمی دانشگاه الزهرا(س)- شماره ۱۴صفحه ۱۳-۱۳۹۲: اینجا را کلیک کنید.

معرفی کتاب موفقیت شناسی 

موفقیت شناسی:

موضوع موفقیت شناسی به صورت مکتوب و منظم برای اولین‌بار توسط محمدعلی نژادیان در سال 1391 هجری شمسی  در کشور ایران مطرح گردید. در فصل اول کتاب موفقیت شناسی با ارائه مبانی موفقیت شناسی، نظریه موفقیت شناسی و فلسفه موفقیت شناسی سعی شده است با نگاهی علمی موضوع موفقیت شناسی مطرح شود.

نتایج تحقیق:
 • ارائه موضوع موفقیت شناسی
 • ابداع و تعریف مبانی موفقیت شناسی
 • ارائه نظریه موفقیت شناسی
 • ارائه فلسفه موفقیت شناسی
 • ارائه تعریف مطلق از موفقیت و شکست در دو بعد خرد و کلان
 • ارائه مسیر موفقیت در دو بعد خرد و کلان
 • و…
مدت زمان تحقیق:

تحقیقات در موضوع موفقیت شناسی  حدود یک سال و نیم روزانه حداقل 8 ساعت کار تحقیقاتی و پژوهشی و تهیه فیش های تحقیقاتی بسیار و…بوده است.

دو ایده کاربردی که در کتاب موفقیت شناسی ارائه شده است:
 1. اضافه شدن یک درس با موضوع موفقیت شناسی به واحدهای عمومی دانشگاه‌ها 
 2.  تاسیس مراکز موفقیت شناسی در حوزه‌های مختلف مانند: مرکز موفقیت شناسی دینی، مرکز موفقیت شناسی علمی، مرکز موفقیت شناسی سیاسی، مرکز موفقیت شناسی اقتصادی، مرکز موفقیت شناسی نظامی، مرکز موفقیت شناسی پرورشی، مرکز موفقیت شناسی قضائی و… (مولف کتاب موفقیت شناسی جزئیات این طرح را برای مسئولین محترم جمهوری اسلامی ایران ارسال نموده است). این طرح با عنوان «طرح تاسیس بنیاد موفقیت شناسی ایران» است و دارای زیر مجموعه هایی با نام مراکز موفقیت شناسی در حوزه‌های مختلف است. لذا برای رسیدن به موفقیت فردی، گروهی و موفقیت کشور عزیز ایران در همه زمینه ها شایسته است این بنیاد تاسیس شود و به صورت متمرکز و علمی به تحقیق و پژوهش در این خصوص در همه زمان‌ها ( گذشته، حال و آینده )  پرداخته شود.این بنیاد می تواند با بررسی، شناخت، کشف و تحلیل شرایط، ویژگی‌ها، ظرفیت‌ها، پدیده‌ها و…که در موضوعات مختلف از جمله دین، سیاست، اقتصاد و…برای رسیدن به موفقیت وجود دارد از منظر موفقیت شناسی بررسی نماید تا همه نسل‌ها بتوانند از این نتایج بهره‌مند گردند.
مباحث مطرح شده در مبانی موفقیت شناسی :
 1.  تعریف موفقیت شناسی
 2.  تعریف بخش های موفقیت شناسی ( تقسیم بندی از لحاظ هدف، موضوع و روش )
مباحث مطرح شده در نظریه موفقیت شناسی :

 با ارائه نظریه موفقیت شناسی سعی شده است تا اهمیت و جایگاه دین به‌عنوان زیربنای موفقیت انسان با دلیل و برهان شرح داده شود. (همان طور که می دانید، انسان موجود پیچیده‌ای است، به همین علت نمی‌توان صرفا با “علم روانشناسی” به شناخت و بررسی انسان و موفقیت او پرداخت، لذا برای موفقیت شناسی نیاز است، معارف مختلفی از جمله “معرفت‌های دینی و فلسفی” که در اولویت اول قرار دارند، مطالعه و بررسی شوند. زیرا دین الهی کیمیایی در خود دارد که مس وجود انسان را زر می‌کند).    

مباحث مطرح شده در فلسفه موفقیت شناسی:

در حقیقت تعریف ابعاد ( هستی ،آگاهی،چرایی،چیستی و چگونگی ) برای موفقیت است .                 

 مدت زمان تالیف کتاب موفقیت شناسی:

شروع تالیف کتاب موفقیت شناسی 30/11/1389 بوده و  پیش نویس اولیه آن مورخ 24/10/1390 حاضر شده است و جهت بررسی و نظر خواهی خدمت اساتید و صاحبنظران محترم ارائه شد (هر چند اگر ایرادی باقی مانده باشد به عهده اینجانب است) و در تاریخ 22/05/1391  پیش نویس نهایی آماده و جهت ثبت و دریافت فیپا به سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران ارائه گردید و در نهایت در تاریخ 20/09/1391 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز نشر این کتاب را صادر نمود و در اردیبهشت 1392 در نمایشگاه بین المللی کتاب رونمایی شد. 

همچنین این کتاب بر اساس درخواست نامه شماره 6808 مورخ 15/12/1391 که تسلیم دفتر حقوقی و امور مالکیت معنوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران شد در تاریخ 19/12/1391 به استناد بند 1 ماده 2 قانون حمایت حقوق مولفان ،مصنفان و هنرمندان –مصوب 1348- تحت شماره 3786 جلد یک دفتر گواهی ثبت اثر ادبی و هنری در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (معاونت حقوقی ،امور مجلس و استان‌ها) به  نام محمدعلی نژادیان به ثبت رسمی و قانونی رسید و مراتب ثبت آن در روزنامه رسمی به شماره 19818 تاریخ 24/12/1391 آگهی شده است .             

قسمتی از سخنان مولف در کتاب موفقیت شناسی:

1– ما در کشور ایران از لحاظ چهره‌های علمی، فرهنگی ، دینی و … دارای اصل و نسب های گران بهایی هستیم که زندگی، تفکرات، کشفیات و آثارهر کدام ازآنها می تواند الگو و نقشه ارزشمندی برای موفقیت نسل امروز و نسل آینده باشد. نسل های گذشته وظیفه مقدس خود دانستند که با از جان گذشتگی و فداکاری های بسیار ایران این سرزمین متمدن را سربلند و خالی از هر بیگانه به دست نسل جدید بسپارند، لذا وظیفه مقدسی که  بر عهده نسل امروز می باشد این است که ایران عزیز را بصورت یک کشور توسعه یافته و نه یک کشور در حال رشد به نسل آینده تحویل دهد . نکته مهمی که در این خصوص وجود دارد این است که ایران توسعه یافته فردا نه تنها باید از لحاظ علمی،تکنولوژی،اجتماعی،فرهنگی،سیاسی،اقتصادی و…شاخص باشد،بلکه از لحاظ معنوی و اعتقادی نیز باید کاملا غنی باشد و این موضوع نیاز به یک جهاد فکری و تحول جدید در علوم انسانی دارد .همچنین علوم انسانی باید طوری تدوین شود که در نهایت باعث «رشد و تکامل روحی و معنوی انسان» گردد و به انسان سازی منتهی شود.از همه مهمتر مباحث معنوی و اعتقادی باید پا به پای علم و تکنولوژی و شیوه های جدید گمراهی ها پیشرفت نماید و برای جوانان برجسته تر شود و این میسر نمی شود مگر آن که یک جسارت در بیان ضعف ها و اشتباهات و کوشش در رفع آنها به وجود آید و از اصرار در بعضی عادت ها و راه های تجربه شده که نتیجه بخش نبوده اند پرهیز شود و باید با نگاهی مجتهدانه،در نظر گرفتن زندگی امروزی و دور از تعصب های افراطی و با معرفت دینی (که در حقیقت جهت حرکت درست و راه سعادت حقیقی انسان را نشان می دهد) طی طریق شود و در این میان از منابع عقل و تجربه نیز نباید غافل شد.لذا اینجانب بر خود وظیفه دانستم که با دانش اندک خود و با تحقیقات و پژوهش( استفاده از سمینارهای مختلف ،استفاده از سخنرانی های اساتید گرانقدر ، مطالعه کتاب ها ، مقاله های بسیار و … )قدمی کوچکی در این مسیرقرار دهم و در این راستا شروع به نگارش کتابی با موضوع “موفقیت شناسی” نمودم و با ارائه نظریه های مختلف که اصلی ترین آن ” نظریه موفقیت شناسی ” می باشد سعی خود را بر این قرار دادم تا بتوانم شناخت درستی از موفقیت چه در بعد نظری و چه در بعد عملی ارائه نمایم.

2- یکی از مشکلات جهان امروز این است که هر نسل با توجه به شرایط فعلی خود و پیشرفت علم و تکنولوژی، ادبیات جدیدی را برای موفقیت تعریف می نماید و همین موضوع باعث اختلاف نظر بین نسل ها و حتی جوامع مختلف می شود. همچنین از زمان های گذشته تا به امروز بعضی افراد در سرتاسر جهان سعی نموده ا ند موفقیت را تعریف نمایند ولی در نهایت اذعان داشته اند که موفقیت نسبی است و دلیل آنها این بوده است که ممکن است کاری از نظر فردی موفقیت باشد و از نظر فرد دیگری موفقیت نباشد و به همین دلیل نتوانسته اند تعریف کامل و درستی از موفقیت بیان نمایند.این دسته از افراد نهایتا موفقیت را رسیدن به اهداف یا رسیدن به آرزوها یا رسیدن به آنچه که انسان دوست دارد و… تعریف نموده اند ولی اولین سوالی که باید از این دسته از افراد پرسید این است که اگر از راه نادرست به هدف یا آرزوی خود رسید آیا باز هم می شود نامش را موفقیت گذاشت؟! لذا این تعاریف بنا به دلائلی که در کتاب موفقیت شناسی شرح داده شده است ناقص می باشند! حال نیاز است از موفقیت تعریفی “صحیح ، کامل و مطلق” شود تا تمامی نسل ها و جوامع بتوانند آن را ملاک عمل و تشخیص خود قرار دهند.

3-همانطور که می دانید انسان موجود پیچیده ای است. به همین علت نمی توان صرفا با “علم روان شناسی” به شناخت وبررسی انسان و موفقیت او پرداخت. لذا برای موفقیت شناسی نیاز است معارف مختلفی از جمله معرفت های “دینی و فلسفی” که در اولویت اول قرار دارند مطالعه و بررسی شوند. زیرا دین الهی کیمیایی در خود دارد که مس وجود انسان را زر می کند.

4مطرح نمودن موضوع  موفقیت شناسی (Successology) : در ابتدا که قصد نمودم این کتاب را تالیف نمایم، تصمیم داشتم نام این کتاب را (دایره المعارف موفقیت در قرن 21)  بگذارم ولی زمانی که عمیق تر اندیشه کردم، دیدم تنها دایره المعارف موفقیت (قرآن کریم) است. به همین دلیل به فکر نام دیگری برای این کتاب بودم تا این که نام  (موفقیت شناسی) به ذهنم خطور نمود و این نام را برگزیدم .  قابل ذکر است تا مورخ 22/05/1391 که پیش نویس نهایی این کتاب آماده گردید، در سایت سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران با نام “موفقیت شناسی” کتاب، مقاله، پایان نامه و … بطور رسمی ثبت نشده است و حتی به طور غیر رسمی نیز اینجانب منبع و مطلبی با این عنوان در ایران  ندیده ام. همچنین زمانی که در پی واژه انگلیسی معادل (موفقیت شناسی) بودم، این کلمه را در فرهنگ لغات انگلیسی پیدا نکردم. سپس لغت هایی را بررسی نمودم  که پسوند، (شناسی) داشتند، مانند جامعه شناسی (Sociology)، روان شناسی (Psychology)، مردم شناسی (Anthropology)، باستان شناسی (Archeology)، تاریخ شناسی (Historiology) و… لذا با توجه به این که در همه آنها از واژه (ology) استفاده شده بود، کلمه Successology را در ذهن  خود ساختم و سپس به تحقیق در مورد معنی واژه (ology) پرداختم. حال برای اطمینان خاطر در اینترنت واژه (Successology) را جستجو نمودم و کتابی با نام (  Successology: The Science Of Success) تالیف آقای اسکات راجرز (Scatt Rogers) نمایان شد .(البته ایشان از ظاهر توصیفی که برای واژه Successology نموده اند، احتمالا معنی ” علم موفقیت” را مد نظر داشته اند). درنهایت مصمم شدم، که معادل واژه (موفقیت شناسی) به لاتین را ،همانSuccessology با توصیف (The Rcognition Of Success) قرار دهم. لذا می توان گفت این مکتوب اولین کتاب تالیف شده و انتشار یافته با نام  ” موفقیت شناسی ” در ایران است. امیدوارم این اثر بتواند  قدمی در ایجاد و ترویج موضوع موفقیت شناسی  در راستای پاسخگویی به نیاز های نسل امروز و فردا باشد و زمینه تالیف کتاب های ارزنده تری را در این مبحث فراهم آورد.

 5- هر کاری سختی خودش را دارد و سختی نویسندگی از جنس صبر و تحمل است زیرا زمان هایی که انسان ایده ،نظریه و جمله ای مرتبط با موضوع مورد نظر به ذهنش خطور می کند و همچنین زمان هایی که انسان بر تفکر نمودن در جزئیات زندگی غلبه می کند تا به حقایق کلی متصل شود (به دلیل ویژگی های انسان وجهان پیرامون او) همیشگی نیست و البته این می تواند یک امتحان و یک امتیاز برای انسان باشد. لذا خداوند را شاکرم که همیشه در لحظه لحظه زندگی و مخصوصا در تالیف این کتاب  یاری ام نموده و در اوج سختی ها و مشکلات زندگی وهمچنین در مسیر موفقیت ، همیشه بیش از آن چه که سزاوار آن  باشم، به این حقیر لطف و عنایت داشته است. امیدوارم که توانسته باشم در این کتاب حق مطلب را ادا نموده  و رضایت خداوند متعال و شما خواننده محترم را کسب نمایم.  در نهایت باید بگویم کیفیت آرزو ها و نعمت هایی که از خداوند طلب می کنیم به میزان معرفت ما است. لذا انسان به اندازه ای که از جهان هستی شناخت و معرفت صحیح پیدا می کند و به آنچه که حق است عمل می نماید از مقام انسانیت صعود کرده و به تعالی می رسد.
انشااله با اتکال به قادر متعال و شناخت و نشر راه های موفقیت ،شاهد ایرانی سربلند در تمام عرصه های ملی وبین المللی باشیم و با تشریک مساعی موفقیت های بیشتری را در کارنامه ایران عزیز ثبت نماییم .

محمدعلی نژادیان

فهرست

سخن نخست
چند نکته درباره موفقیت شناسی
سپاسگزاری ها
اهمیت و نقش قلم و نوشتن در زندگی انسان ها
بهترین کتاب و بهترین اندیشه

فصل اول
موفقیت شناسی
مبانی موفقیت شناسی
مقدمه ای بر نظریه موفقیت شناسی
نظریه موفقیت شناسی
فلسفه موفقیت شناسی
کمال شناسی و سعادت شناسی
شناخت عاقبت بخیری
موفقیت و شکست چیست
مرزبندی موفقیت و شکست
احساس رضایت (خوشبختی) در موفقیت
مسیر موفقیت
قانون شرطی کردن موفقیت
سنجش موفقیت
نسبی یا مطلق بودن موفقیت
درک ارزش زمان در موفقیت
راز موفقیت
ظرفیت انسان برای موفقیت
چگونگی موفقیت
عوامل کلیدی در موفقیت مستدام
قانون پذیرفتن اشتباه در موفقیت

فصل دوم
تاثیر شناخت صحیح از مسائل مهم زندگی در موفقیت شناسی

هدف از آفرینش موجودات (انسان، شیطان و…) چیست؟
دلیل تفاوت مخلوقات چیست؟
دلیل مشکلات و حوادث زندگی چیست؟
آرامش چیست و کجاست؟
چرا یکی ثروت دارد و دیگری ندارد؟
فلسفه رزق و روزی انسان چیست؟
چرا بعضی انسان ها ناقص الخلقه به دنیا می آیند؟
چرا بعضی انسان ها زیبا و بعضی دیگر با زیبایی کمتری به دنیا می آیند؟
آیا جهان دیگری وجود دارد؟

فصل سوم
تاثیر شناخت شناسی در موفقیت شناسی

انگیزه شناخت شناسی
شناخت شناسی
اهمیت یقین در شناخت
عواملی که باعث شناخت می شود
قانون چرخه شناخت
انواع شناخت
ابزارهای شناخت
شناخت تفاوت های دین و فلسفه
شناخت تفاوت های عرفان و فلسفه
شناخت تفاوت های علم و فلسفه
کمک فلسفه به عرفان
کمک عرفان به فلسفه
کمک علم به فلسفه
کمک فلسفه به علم
کمک منطق به فلسفه و علوم دیگر
رابطه تفکر و منطق
استدلال و انواع آن
برخی ایرادهای وارد به منطق و پاسخ آنها
شناخت فرضیه،نظریه و قانون
روش شناسی
شناخت پارادایم

فصل چهارم
تاثیر شناخت اهمیت علوم انسانی در موفقیت شناسی

شناخت علوم انسانی
شناخت تفاوت های علوم انسانی و علوم تجربی
شناخت تفاوت های علوم انسانی و فلسفه
شناخت فواید علوم انسانی و علوم تجربی
شناخت اهمیت علوم انسانی
شناخت شکل گیری زندگی اجتماعی
شناخت نظام اجتماعی
شناخت علوم اجتماعی
شناخت تفاوت های علوم اجتماعی و علوم طبیعی
شناخت اهمیت علوم اجتماعی و فواید آن
شناخت روان شناسی علمی

فصل پنجم
تاثیر انسان شناسی در موفقیت شناسی

اهمیت شناخت انسان
شناخت انسان کامل
شناخت مسیر تکامل انسان
اهمیت سازندگی اخلاقی
شناخت ارزش های اخلاقی
شناخت فطرت
شناخت نفس انسان
شناخت مراتب نفس انسان
شناخت قوای نفس انسان
شناخت (رویا، خیال،توهم)
خصوصیات انسان در قرآن
شناخت رابطه عشق و آزادی

فصل ششم
تاثیر شناخت ماهیت دانش انسان در موفقیت شناسی

حرکت هستی بسوی یک هدف معین
شناخت نظام آفرینش
نقص نسبی دانش انسان
الهام از طبیعت
نقص مطلق دانش انسان
نیاز انسان به مکتب آسمانی

فصل هفتم
تاثیر خداشناسی و دین شناسی در موفقیت شناسی

خداشناسی و دین شناسی
هدف و آثار دین الهی
شناخت تفاوت های دین با مکتب های بشری
شناخت دین اسلام
تاثیر دین در انقلاب های مردمی

فصل هشتم
تاثیر هدف شناسی در موفقیت شناسی

شناخت هدف
دلیل تفاوت هدف ها
تقسیم بندی اهداف
معیارهای انتخاب هدف های اصلی
شناخت هدف برتر
رابطه خوشبختی و اهداف انسان
قانون به سوال کشیدن اهداف
برنامه ریزی برای اهداف
راه های رسیدن به هدف
شناخت اهداف گروهی
شناخت امید، آرزو و بیم

فصل نهم
چگونگی نقش عوامل معنوی در موفقیت

عوامل معنوی
اعتقاد به جبر و اختیار و قضا و قدر الهی
عبادت
توکل
توسل
دعا و قرآن
تکریم و بزرگداشت انبیاء و اولیای الهی
ایمان و تقوا
نماز
شانس، امداد الهی و معجزه
توبه

فصل دهم
چگونگی نقش عوامل بازدارنده انسان در موفقیت

افکار منفی
عادت های منفی
عادت به دروغ
ترس و نگرانی
افسردگی
اضطراب و استرس
حسادت
غرور و تکبر
تنبلی و اهمال کاری
توقع از دیگران
خشم و کینه
گناه

فصل یازدهم
چگونگی نقش عوامل موثر درونی و بیرونی در موفقیت

نقش اورگانیسم انسان در موفقیت
نقش انعطاف پذیری در موفقیت
نقش کشف استعدادها در موفقیت
نقش خلاقیت در موفقیت
نقش اراده در موفقیت
نقش اعتماد به نفس و عزت نفس در موفقیت
نقش احساس خوب داشتن نسبت به خود در موفقیت
نقش ضمیر ناخودآگاه در موفقیت
نقش قانون جذب در موفقیت
نقش تمرکز در موفقیت
نقش شجاعت در موفقیت
نقش تصمیم گیری در موفقیت
نقش تعهد در موفقیت
نقش مدیریت و رهبری در موفقیت
نقش پیشرفت صنعت در موفقیت
نقش رقابت در موفقیت
نقش تجربه در موفقیت
نقش ریسک کردن در موفقیت
نقش جاذبه اجتماعی در موفقیت
نقش نظم و ترتیب امور زندگی در موفقیت
نقش مشورت کردن در موفقیت
نقش شناخت فرصت ها در موفقیت
نقش قانون هشتاد/بیست در موفقیت
نقش انتخاب آگاهانه شغل در موفقیت
نقش دوست خوب در موفقیت

سخن آخر (نظریه عشق)
مقاله (زندگی، تجارت،عاقبت بخیری)
فهرست منابع و مآخذ

‫2 نظرها

 1. دوست و راهنماي عزيزم، كتاب عاليتون رو خوندم و لذت بردم،خانوادم هم خوندن و واقعا دوست داشتن بيان ساده و ازدل برامده شما رو،به نظر من؛
  ١.دايرة المعارف انساني است،
  ٢.شخصا تحت تاثير مطالب كتاب قرار گرفتم، كاملا مشخصه كه خودتون به اين نتايج رسيديد و قلبا به حرفاتون ايمان داريد.
  ٣.سوالات فلسفي و اخلاقي وديني در من ايجاد شده بود و بي جواب مانده بود،جواب گرفتم.
  ٤.فهم اسان و موضوعات و عنوانهاي كتاب به صورت ماهرانه اي در كنار هم قرار گرفته بود.
  مطالب كتاب به روز بود ، طوريكه از خوندنش خسته نميشدم،ضمنا از هر كجاي كتاب شروع به خوندن ميكردم مطالب دلجسب بود و مرتبط.
  ٦.ايه هاي قراني با موضوع سرفصل ها هماهنكي داشت و بيشتر از فلسفه اخلاقي و انسان در قران شهيد مطهري بر كرفته شده بود
  و اينكه اين كتاب راهنماي كاملي در زمينه خداشناسي و خود شناسي است، اميدوارم در اينده باز هم از اين نعمت بهره مند باشيم.

 2. درود خدای مهربان بر شما
  کتاب زیبا و پر محتواتون رو خوندم و چه قدر خوشحال شدم از اینکه پس از قران مجید و صحیفه زیبای سجادیه باز کتابی رو خوندم که در اون اسلام پاک ما و خدا دوستی به شیوه ساده و مستقیم بیان شده و هیچ پیچدگی و سنگینی نوشته هاتون رو زمان مطالعه احساس نکردم،راه دوستی و رسیدن به خدای مهربان صاف و مستقیم است بدون هیچ پیچ و خمی ، ولی در زمان ما راه اسلام و خدادوستی بسیار پیچیده بیان می شود ولی این کتاب بسیار شیوا و ساده راه دوستی با خدایی که نزدیک تر از رگ گردن هست رو به سادگی و در اوج زیبایی بیان میکند،استاد از زحماتتان ممنونم وامیدوارم این کتاب به همه کسانی که دوست دارند به دین پاک اسلام بگرایند معرفی بشه وبه زبان های مختلف ترجمه بشه،تا همه اسلام و کتاب مقدسمان رو ساده و کامل بشناسند.موفق باشید

دکمه بازگشت به بالا